A szellemi honvédelem pillérei

2018. augusztus 24., címkék: gulyás gergely, bogárdi szabó istván, kövér lászló, reformátusok szárszói konferenciája

„A keresztyénség nem politikai eszközökkel politizál, beleszól a közélet dolgaiba, de nem karhatalmi erő. A keresztyénség az isteni törvények szemszögéből szól bele a spiritualitás örökkévaló dimenziójába"– fogalmazott Bogárdi Szabó István püspök a Reformátusok Szárszói Konferenciáján augusztus 23-án tartott kerekasztal-beszélgetésen, ahol Kövér László házelnökkel és Gulyás Gergely kancelláriaminiszterrel az egyházi szerepvállalásról és menekültkérdésről beszélgettek.

„Hívtak, s én mentem”

2018. április 26., címkék: könyvbemutató, kövér lászló, bogárdi szabó istván, horváth jános

Dunántúli református, neves közgazdász, indianapolisi egyetemi tanár, 1945 és a rendszerváltás után is magyarországi országgyűlési képviselő, a 20. század tanúja – a 97. évében járó Horváth János tiszteletére két kötet is készült a közelmúltban, az életrajzi regényt és a politikusi portrét csütörtökön délután mutatták be a Károli-egyetem bölcsészkarán.

Egymást szeressük!

2018. január 13., címkék: kövér lászló, vallásszabadság, unitárius egyház

Az egymás iránti szeretet szükségességét hangsúlyozták az egyházi vezetők a vallásszabadságot a világon elsőként meghirdető erdélyi országgyűlés 450. évfordulóján tartott hálaadó ünnepségen. A Magyar Unitárius Egyház vezetői azt kérik: január 13-át nyilvánítsák a vallásszabadság emléknapjává.

Papi sorsok

2017. december 15., címkék: kövér lászló, gulyás lajos, 1956

Konferenciával emlékeztek a keresztyén egyházak mártírsorsú lelkészeire a Parlamentben. Kövér László házelnök úgy fogalmazott, hogy „ezek a papok egy istentelen és embertelen politikai rendszerben segítették embertársaikat Istenbe és emberségbe vetett hitük megőrzésében".

2017. október 29., címkék: Pápa, kövér lászló, pápa, dunántúli egyházkerület

„Puritán és letisztult anyagunk lesz, ennek a templomnak érvényesülnie kell minden körülmények között, mert önmagáért beszél" – a dunántúli reformátusok október 28-án a felújított pápai ótemplomban adtak hálát a reformáció fél évezredes örökségéért. Az ünnepség résztvevőivel a városról, a reformátusságról és a tavasszal nyíló Pannonia Reformata múzeumról is beszélgettünk.

Kezdetét vette a reformáció emlékéve

2017. január 07., címkék: balog zoltán, művészetek palotája, reformáció 500, kövér lászló

„A reformáció civilizációs korszakalkotó szerepe abban rejlik, hogy meghirdette az emberi gondolkodás szabadságát, az egyén méltóságát és felelősségét, minden ember egyenlőségét Isten szemében" – mondta Kövér László házelnök a reformációi emlékév állami megnyitóján.

A Királyhágómelléki Református Egyházkerületnél tett látogatást Kövér László

2016. október 17., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, kövér lászló, csűry istván

Nagyváradon, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület elnökségénél tett tájékozódó látogatást csütörtökön Kövér László, a magyar Országgyűlés elnöke és Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke – számolt be honlapján az egyházkerület.